Vitajte na stránkach spoločnosti COMP-FINANC.              kontakt: tel: 0692 061 847, mobil: 0905 853 255 ~ obchod@comp-financ.eu

WiFi

Úvod:

Internetovým službám a Internetu ako prenosovému médiu sa venujeme už viac ako 10 rokov. Od polovice roku 2006 budujeme vlastnú sieť internetových WiFi vysielačov pod názvom CF-BLUENET a od marca 2007 sme registrovaný lokálny poskytovateľ internetu (info na www.teleoff.gov.sk)

Infraštruktúra siete je postavená na báze najnovších a osvedčených komponentov, vďaka čomu ponúkame našim zákazníkom služby, na ktoré sa môžu vždy spolahnúť.

 

Ponúkame:

  • Vysokorýchlostné pripojenie k Internetu pomocou technológie WIFI
  • Sortiment služieb pre domácnosti a firemných zákazníkov
  • Maximálnu kvalitu služieb a to za prijateľnú cenu
  • Pernamentný dohľad nad sieťou CF-BLUENET

 

Pokrytie:

Internetová sieť CF-BLUENET je dostupná v nasledujúcich lokalitách: mapa

 

Bytča, Malá Bytča, Jablonové, Hliník nad Váhom, Kotešová, Kotešová-Oblazov, Hvozdnica, Štiavnik, Setechov, Ovčiarsko, Bitarová, Pšurnovice

 

Technológia:

Celá infraštruktúra siete CF-BLUENET je postavená na celosvetovo uznávanom systéme MikroTik. Ten ponúka našim zákazníkom tak žiadané stabilné, spoľahlivé a flexibilné pripojenie do siete Internet! Pripojenie koncových zákazníkov je realizované vo voľnom prenosovom pásme 2.4 / 5 GHz.

 

Nastavenie pripojenia:

Potrebné údaje na spojazdnenie pripojenia po reinštalácii operačného systému alebo pri kúpe nového PC:

- všetky potrebné údaje máte v protokole, ktorý je súčasťou zmluvy o pripojení (IP adresa)

- novšie prípojky už majú aplikované automatické pridelovanie IP adries (DHCP server)

 

DNS servery:

213.151.236.74

213.151.236.66

 

SMTP server (server pre odchádzajúcu poštu)

smtp.bluenet.sk

 

FAQ (často kladené otázky)

Čo mám robiť, keď mám problém s funkčnosťou internetu?

Odpojte na niekoľko minút od napájania všetky zariadenia (bezdrôtový prijímač, switch či router) a potom ich znovu zapojte. Následne reštartujte Váš počítač. Skontrolujte si Váš počítač na prítomnosť vírusov a spyware (napr. Avast, Spybot, Ad-aware apod.) a programov bežiacich na pozadí (napr. ICQ, Torrent, DC++ apod.), ktoré využívajú linku internetu. Pokiaľ sa porucha neodstráni, kontaktujte nás.  Kontakt

Nemôžem odosielať poštu:

Poštový server nemusí odosielať správy väčšie ako niekoľko megabajtov. Skontrolujte si Váš počítač na prítomnosť vírusov či spyware, ktoré sa môžu pripájať ku správam a server odchádzajúcej pošty ich odmieta. Pokiaľ je Váš systém v poriadku, skontrolujte si aktuálne nastavenie poštového klienta.

Môžem mať pripojených viac počítačov?

Áno, môžete. Na jednu účastnícku zmluvu, teda jeden paušálny poplatok môžete využívať viac zariadení (PC, notebook atď.) V prípade záujmu svojim zákazníkom dodávame klientský acces point, ktorý dokáže routovať. V prípade záujmu vytvoríme aj bezdrôtovú domácu sieť vo Vašom byte, dome. Je len na Vás, koľko zariadení si pripojíte.